Announcement
Collapse
No announcement yet.
Jeep vs Stroker/Gennsis/SPL
Collapse
X
-
Re: Jeep vs Stroker/Gennsis/SPL
Sanny, har du slagit i huvudet?Originally posted by sannyN View PostFår väl känna mig besegrad av SQ-gudarna då
Slutresultatet blir: 4st Genesis dual mono extreme, 1st Genesis stereo 100, 1st Amega Q-comp 60+, 1par Q-cox 350, 2st Earthquake 10" middar och 1st cerwin vega stroker 18" 2x4ohm. kommer bli kanon
Comment
-
Re: Jeep vs Stroker/Gennsis/SPL
Har du ngra skrikare till baksystemet? Det ser ju ut som ett sjuhelvettes demomöjlighetrigg!
Jag gillart. Det bästa av två världar. Som just hålls - som tvår världar.
Comment
-
Re: Jeep vs Stroker/Gennsis/SPL
ja.....det kan man nog säga;-) skulle först "bara" sätta in en ny huvudenhet i helgsbilen, sen har jag haft en del idéer på ett helvetes PA rigg i en typ sådan här bilstorlek och började leta ( SPL i hela bilen var konseptet ) MEN typ halva Sverige använder ju det märket, inte för att jag har något emot SPL(good shit) men vill vara lite udda;-) strokerbasen vart en ny vändning, sen började Genesis och Amega tarmen suga igen så det var bara att handla;-) vet att jag skrev "slutresultat" men tror inte det slutar där;-) många har nog synpunkter på min kombination av ljud men udda är min grej oavsett bra eller dåligt man måste ju pröva;-)Originally posted by Noiseprojekt View PostSanny, har du slagit i huvudet?
Comment
-
Re: Jeep vs Stroker/Gennsis/SPL
Ja det är väl typ som du kallar ditt bygg SQW?! Jag har ju 2st 10" middar, delningsfilter och jättehorn kvar! Vet inte om det är en bra ide att tillsätta det men ett par extra diskanter kan man nog lägga till va?Originally posted by zrken View PostHar du ngra skrikare till baksystemet? Det ser ju ut som ett sjuhelvettes demomöjlighetrigg!
Jag gillart. Det bästa av två världar. Som just hålls - som tvår världar.
Comment

Det ska putsas en del till på dom
Comment