tjena. ja har kollat runt lite på nätet efter lådförslag till dessa basar men hittar inget vettigt och värdena som finns är ju tydligen inget att räkna efter? så är de någon som har koll på va en sån bas ska ha? och vad för portning?
Announcement
Collapse
No announcement yet.
låda till 1st audioQue hdc3 10"
Collapse
X
-
Re: låda till 1st audioQue hdc3 10"
Enligt min åsikt är iaf parametrarna till just HDC inget att utgå ifrån, dels är parametrarna uppmätta innan "break in" och dels gäller det endast basarna med aluminiumspole. Om parametrarna skiljer nämnvärt mellan kopparspole och aluminiumspole har jag dock ingen aning om.Originally posted by perkan View Postoch värdena som finns är ju tydligen inget att räkna efter?
Comment
-
Re: låda till 1st audioQue hdc3 10"
vem skjutsingen ska man fråga eller vart kan man få tag på några vettiga värden till basen. sen vet ja inte om de är modellen med koppar eller alu spole. den lådan ja byggde för 2 basar gjorde ja på 84liter med en 6" aero port. men ja gillar inte basen i den. så ruskigt slö. fast de kanske är basarna som inte är särskilt rappa.
men om någon som sagt vet va en sådan här rackare ska ha för låda och vettig portning till musik så får ni gärna hojta tillNever argue with an idiot. He will pull you down to his level and then beat you with experience
Comment

Comment